

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 600 W |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 33 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Power Dissipation | 600 W |
| Peak Pulse Current | 11.3 A |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| rohs status | Non-Compliant |
| case package | DO-214 |
| Breakdown Voltage | 36.7 V |
| Clamping Voltage | 53.3 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 78356
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10100
Ext.Price$0.10100
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10100 | $0.10100 |
| 10 | $0.05050 | $0.50500 |
| 50 | $0.04552 | $2.27600 |
| 100 | $0.04103 | $4.10300 |
| 500 | $0.03798 | $18.99000 |
| 1000 | $0.03516 | $35.16000 |
| 3000 | $0.03254 | $97.62000 |
| 5000 | $0.02803 | $140.15000 |
